Nie bój się zmian

11/16/2016

picjumbo.com

Łatwo napisać czy powiedzieć nie bój się zmian. Gdyż każda zmiana wiąże się ze skutkiem. Te skutki nie zawsze są takie jak nasze założenia.
Ludzie boją się zmian bo lubią to co jest im znane, niechcą ryzykować bo boją się niepowodzeń. Trwają w swojej strefie komfortu jednocześnie marząc o czymś lepszym. 

Lęk przed zmianami jest wpisany w naszą codzienność. 


Długo walczyłam ze sobą, aby wyjechać do innego kraju. To wszystko wiązało się z porzuceniem mojej strefy komfortu. Zwolniłam się z pracy i wyjechałam do Anglii. Obecnie wciąż przyswajam nową rzeczywistość. Te zmiany mają swoje dobre i złe strony. Analizuję je każdego dnia, aby znaleźć równowagę. 


"Gdy zmieniamy nasze myślenie, zmieniamy naszą rzeczywistość " Louise L.Hay

Bardzo ważna jest zmiana myślenia. Są różne możliwości i drogi aby uczyć się czegoś nowego, aby przyjąć nowe okoliczności do swojego życia. Szukajmy pozytywnych aspektów danej zmiany. Jeżeli przynosi ona nam korzyści to tym lepiej. Kiedy jednak nasza podjęta decyzja okazuje się być porażką, potraktujmy ją jako kolejne doświadczenie w naszym życiu. 

Nikt Ci nie powie czy podjęta decyzja będzie to najlepszą. Zastanów się tylko czy nie lepiej działać czynnie, podejmować decyzje i się rozwijać niż stać w miejscu biernie. To my kreujemy swoją rzeczywistość, to od nas zależy jak będzie wyglądać nasze życie - nie zapomnij o tym. 

You Might Also Like

0 komentarze